image

Wirtualne klasery uległy rozbudowie

20.01.2016
Zespół banknotów polskich jest pod wrażeniem ilości klasterów oraz ich zawartości. Po wprowadzonych modyfikacjach przeglądanie wirtualnych zbiorów powinno być jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze, gdyż teraz można je sortować według ilości grafik, liczby dodanych banknotów oraz chronologicznie.

Wprowadzone opcje pozwalają w prosty sposób dotrzeć do nowych członków naszej społeczności oraz do tych, którzy poświęcili swój czas, aby zaprezentować nam skany, lub zdjęcia swoich obfitych zbiorów.

To nie koniec prac nad klaserami. Już wkrótce zostanie dodana możliwość wirtualnego kolekcjonowania banknotów testowych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Banknoty testowe nie są dopuszczone do oficjalnego obiegu, celem ich emisji jest, między innymi, prezentacja nowych modeli zabezpieczeń. Mają wartość kolekcjonerską.

Zapraszamy do oglądania oraz do zakładania własnych klaserów oraz do śledzenia aktualności, gdzie na pewno poinformujemy o kolejnych udoskonaleniach wirtualnych klaserów.
image

Nowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 złotych - Jan Długosz

23.11.2015
W dziale z banknotami okolicznościowymi pojawił się banknot z wizerunkiem Jana Długosza. Jego emisja przypadła na 600 rocznicę urodzin wybitnego polskiego historyka, który piastował również urząd dyplomaty królewskiego i kanonika krakowskiego. Banknot jako pierwszy został wyposażony w zabezpieczenie w postaci kodu 2D.
image

Zmodernizowany banknot 200 zł z wizerunkiem Zygmunta I Starego

22.03.2016
Katalog banknotów wzbogacił się o zmodernizowany banknot 200 złotowy. Jego projekt graficzny nie uległ zmianie, jednak wraz z rozwojem technologicznym, banknot wymagał wprowadzenia bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Banknot o nominale 200 zł to ostatni z serii banknotów "Władcy Polscy", który uległ modernizacji.