image

Forum w nowej odsłonie

25.09.2017
Wzorując się na działaniach Narodowego Banku Polskiego, który odświeżył wygląd banknotów, postanowiliśmy zmodernizować wygląd naszego forum. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nowy wygląd forum jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, a zakres prac był dużo bardziej rozległy, co bardziej uważni, stali bywalcy mogą zaobserwować w szybkości działania.

Po pierwsze, usprawniona została nawigacja i zwiększono wydajność forum dzięki zastosowaniu technologii HTML5 i CSS3, które stanowią obecnie standardy sieciowe i wyznaczają trendy w rozwoju.

Kolejną bardzo istotną zmianą w funkcjonowaniu forum jest wprowadzenie stylu responsywnego. To dzięki niemu układ strony dopasowuje się do wielkości wyświetlacza, co jest niezwykle ważne dla użytkowników smartfonów i tabletów. Od teraz dostęp do forum będzie jeszcze wygodniejszy z każdego miejsca, niezależnie od urządzenia, na którym strona jest otwierana.

W końcu, unowocześniony wygląd. To pierwsza rzecz, na którą użytkownicy zwracają uwagę. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna zadowoli najbardziej wymagających i sprawi, że dyskusja o polskich banknotach będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Zapraszamy do odwiedzenia forum i podzielenia się z nami wrażeniami dotyczącymi nowego wyglądu i jego funkcjonalności. Gdyby w nowym forum ktoś natknął się na jakikolwiek błąd, będziemy wdzięczni za poinformowanie o tym administratora.
image

Nowy banknot kolekcjonerski upamiętniający 300 rocznicę koronacji

03.09.2017
21 sierpnia Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nowy banknot kolekcjonerski upamiętniający 300 rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Banknot o nominale 20 złotych można nabyć w oddziałach NBP oraz poprzez jego witrynę internetową. To dziewiąty banknot okolicznościowy wyemitowany przez Narodowy Bank Polski.
image

Zaktualizowany kalkulator inflacji już dostępny

15.01.2018
Odświeżony i aktualny kalkulator inflacji jest już dostępny. Dodaliśmy wartość inflacji z 2016 roku oraz tę prognozowaną na rok 2017. Dla przypomnienia, za pomocą tego wirtualnego urządzenia można obliczyć wartość nabywczą złotówki, czyli jaką wartość mają obecnie pieniądze sprzed lat po uwzględnieniu inflacji.